O nás

Jsme Rodinné centrum o-kruh, které od září 2023 působí v obci Velká Bystřice. Pod názvem o-kruh je skryta myšlenka, které se chceme v RC držet a rozvíjet ji. Rádi bychom podpořili společné trávení času v okruhu rodiny, přátel. V kruhu/cyklech se střídají také roční období a mění se příroda okolo nás, opakují se i naše svátky Vánoce, Velikonoce, slunovrat. Připravujeme tedy program, který změny během roku reflektuje.

Naše rodinné centrum je připraveno především jako zázemí pro maminky s dětmi na rodičovské dovolené. Nabízíme herničky s volným i řízeným programem, cvičení pro rodiče a děti, tvoření, adaptační miniškoličku pro děti před nástupem do školky. Řadu aktivit a kroužků máme připravenou také pro předškolní děti a děti mladšího školního věku. Rádi bychom v dětech probouzeli a rozvíjeli vztah k pohybu, přírodě, tvoření. To vše samozřejmě formou her, zajímavých programů a radostných zážitků. Chytáme ale také různé kurzy, semináře, workshopy, především, ale nejen pro ženy.

Náš tým:

Mgr. Eva Jungová

Ředitelka RC o-kruh, řízení organizace, plánování programů centra, propagace, fundraising

Lektorka herniček pro rodiče s dětmi, páteční miniškoličky a tvoření pro děti

Celý život pracuji s dětmi ať už jako dobrovolník na táborech, vedoucí Klubu nadaných dětí na PřF UP, cvičitelka v Sokole, lektorka v centru ekologických aktivit Sluňákov a posledních 9 let pak se i svými vlastními (jsem hrdou mámou tří kluků). Ráda pracuji s dětmi především proto, že děti se umí naplno do věcí/činností ponořit, užít si je a mít z nich upřímnou radost. Baví mě vymýšlet programy pro děti, ve kterých propojuji aktivity rozvíjející senzomotorický vývoj dětí s hravým, pohádkovým světem.

Ing. Jaroslava Pechová

Lektorka páteční miniškoličky

Jsem maminka tří dětí a z vlastní zkušenosti vím, že každé dítě je jiné a vyžaduje různý přístup a komunikaci. K malým dětem mám velmi blízko a práce s nimi mě moc baví. Vedla jsem cvičení dětí v MC Bublinka ve Velké Bystřici a cca 10 let jsem aktivní v Sokole jako cvičitelka rodičů s dětmi a předškolních dětí. Těším se na nové zážitky. 

Mgr. Miroslav Pech, Ph.D.

Lektor kroužku Astronomie

Jako malý jsem chodil do astronomického kroužku a moc mě to tehdy zaujalo a následně ovlivnilo do budoucna při volbě povolání. Astrofyzice se věnuji profesně cca 20 let, nyní stavím teleskopy po celém světě a učím na Univerzitě Palackého v Olomouci. Rád bych nadchl pro tento koníček nejen své tři děti, ale i ostatní zvídavé hlavičky. V kroužku si budeme povídat o vesmíru, o planetách, zákonitostech přírody a ukážeme si jejich vzájemné souvislosti v životě. Budeme dělat i fyzikální pokusy s mikroskopem a pozorovat okolní přírodu dalekohledem. K dispozici mám profesionální astronomický dalekohled, mikroskopy a další laboratorní vybavení. 

Mgr. Monika Tošenovská

Lektorka programů pro děti a rodiče s dětmi

Jsem v hlavní roli maminka dvou báječných kluků (6 + 2 roky), která si užívá návrat do dětství plnými doušky. Mám ráda přírodu, jsem tvořivá, hravá… a tak se to snažím propojit a dělat radost nejen svým dětem, ale i dětem a rodinám, které to mají podobně. Tři roky jsem učila ekovýchovu v centru ekologických aktivit Sluňákov, další tři roky tvořím a vedu vlastní programy v rodinném centru Heřmánek, několik let předtím jsem jako dobrovolník chystala programy pro děti i studenty na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého (programy pro tábory, Noci vědců, Přírodovědné jarmarky, exkurze…) při studiu odborné zoologie a ekologie (Mgr., PhD.). Několik let také tvořím články pro děti do časopisu Naše příroda. Mimo přírodu jsem se odborněji zaměřila také na tzv. polytechnickou výchovu, která se snaží v moderní době navrátit nejen dětem lásku a hodnotu rukodělným a řemeslným činnostem.

Své programy nejraději pořádám venku a zaměřuji především na naši českou přírodu (ale v případě zájmu se ráda vrhám i do úplně jiných témat – např. kutilů, bagrů, vesmíru, polárních krajů…). Snažím se propojovat hravé dozvídání se o přírodě s troškou bádání, tvoření, pohybu, básniček, písniček či grafomotoriky. Soustředím se také na využívání různých smyslů – protože nejen zrak, ale i hmat, sluch, čich a chuť jsou neocenitelnými pomocníky v učení se zkušeností. Své programy chystám převážně tak, aby je zvládly už maličké děti (2 roky) se zapojením svých rodičů či prarodičů, ale zároveň aby byly zábavné a přínosné i pro starší děti (samozřejmě podle povahy a zájmu dítěte) a dospěláky. 

Ludmila Chmelar

Lektorka kroužku Angličtina hrou s rodilými mluvčími

Jsem maminka dvou bilinguálních dětí Lucinky a Kevinka. Angličtina nás baví a v naší rodině je součástí každého dne, protože je to rodný jazyk mého manžela. V rámci programu ESL jsem na Queens college v New Yorku  absolvovala kurzy angličtiny, včetně lekcí verbální komunikace a lepší výslovnosti. V našem přechodném bydlišti ve Virginii jsem navštěvovala certifikovaně kurzy zaměřené na komunikaci s dětmi, výchovu a péči o dítě zastřešenou organizací Healthy Families. Mé oblíbené heslo, přesně vyjadřuje způsob jak “učím” angličtinu: “Budeme si hrát, zpívat, tančit, cvičit a někdy i tvořit a pak si děti všimnou, že už umí i anglicky” 

Mgr. Marie Škrobáková

Lektorka programů pro ženy na aktivaci pánevního dna

Jsem fyzioterapeutka, s oborem vystudovaným na FZV UP. Během praxe jsem absolvovala několik kurzů zaměřených především na terapii a cvičení s ambulantními pacienty (ať už po úrazech a operacích či s bolestmi kloubů a zad). Mé pracovní zaměření a také mé osobní zkušenosti a úrazy mě přivedly k metodě Ludmily Mojžíšové, jejíž jsem certifikovanou terapeutkou. Tato metoda se aplikuje mimo jiné při terapii funkční ženské sterility a při obtížích spojených s poruchami v oblasti pánevního dna. Jsem také máma dvou dětí, od dětství se věnuji různým sportům a cvičení, miluji plavání, turistiku a hudbu. 

Kateřina Žbánková

Lektorka Hravé angličtiny pro děti

Jsem rodačka z Velké Bystřice, kde jsem i navštěvovala Základní školu. Gymnázium jsem absolvovala v Litovli a v současné době studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého obor Učitelství pro první stupeň základních škol se speciální pedagogikou. Od dětství se účastním dětských táborů zaměřených na děti se zdravotním handicapem, kde jsem poté dělala od 15 let i instruktorku. Toto období mě formovalo k výběru stávajícího studia. Mám 4 mladší sourozence a proto mi nechybí láska k dětem. Ráda vymýšlím nové aktivity a myslím si, že učení nemusí být jenom nuda. 

Mgr. Vladimíra Rášová

Lektorka ženského kruhu

Vystudovala jsem dvě vysoké školy a do studia jsem se tak nějak přirozeně zamilovala. Miluji lidi, nové výzvy a zvířata. Praxi mám dlouhá léta ve školství a v posledních třech letech pracuji na svém projektu, který pomáhá lidem v těžkých situacích a udržuje jejich dobrý psychický stav. Jsem životní terapeutka, speciální pedagožka a lektorka seminářů. Bydlím ve Velké Bystřici, kde mám svou terapeutickou místnost.

Renata Sedláčková Koutná

Lektorka kreativního tance

Pracuji 10 let s lidmi, 6 let dělám masáže. V roce 2020 až 2021 jsem dělala výcvik kreativního tance. Tanec miluju od malička, ale nemohla jsem najít “ten správný” pro sebe. Jakmile jsem začala studovat a dělat kreativní tanec, věděla jsem, že tohle je pro mě. Ráda kombinuju různé techniky, nejen masážní, ale i například dechové nebo relaxační. Lekce dělám jak skupinové tak i individuální. Mám ráda přírodu, zvířata a rodina/přátelství je pro mě na prvním místě. Jsem masérka, lektorka a animátorka.  Více o lektorce najdete zde.

Řekli o nás:


“Milý přístup lektorky, milý kolektiv dětí. Líbilo se mi pojetí herniček včetně úvodního zpívání a cvičení, přes tematické aktivity až po tvoření, kdy si děti vždy odnesly něco pěkného domů. Vždy pečlivě nachystané a připravené. Nemám co vytknout.”

— Lenka a Julinka, o Herničce skřítka Vítka

“Karolínka se nejvíce těší na malého, vždy přítomného skřítka Vítka s chlupatýma ouškama a rolničkou, na opičí dráhu, tvořeníčko a výrobek, co si odneseme domů.”

— Radka s Karolínkou, o Herničce skřítka Vítka

“Skvělá, energická, usměvavá lektorka Evička, která měla každou hodinu dokonale tématicky připravenou. Čas strávený v herničce nám vždy rychle utekl a oba jsme se naučili něco nového”

— Jana a Viktorek, o Herničce skřítka Vítka

“Skřítkovy herničky se synovi moc líbily. Nejvíc se vždy těšil, co skřítek Vítek vyčaruje, na opičí dráhu, ale především na tvoření na konci lekce. Pokud jsme nějakou herničku zameškali, doma jsme podle fotek kreslili a vyráběli.”

— Pavla s Vojtíškem, o Herničce skřítka Vítka

“Program a kreativita naší Evičky, nic není problém, naopak na všem se šlo domluvit, zařídit. Přístup především”

— Dominika a Theodor, o Herničce skřítka Vítka

“Celková organizace, kdy celá jedna hernička byla věnována jednomu tématu a s tím i spojené tvoření. Skvěle strávený čas s dítětem”

— Hana a Klárka, o Herničce skřítka Vítka

“Osobní přístup, výběr aktivit na míru (i pro zlobílky), trpělivost tety Evy, pěkné tematické zpracování.”

— Julie a Vincentek, o Herničce skřítka Vítka

O spolku:

Sídlo:

o-kruh rodinné centrum z.s.
Loučná 1053
783 53 Velká Bystřice

IČ: 19374836

bankovní spojení: 2502606714/2010

Stanovy (pdf)
Tento web používá cookies k optimalizaci svého běhu a k fungování analytických nástrojů. View more
Souhlasím
Odmítnout