Výlet na Sluňákov

Kdy: úterý 21. května 2024 od 9:00 do 11:00.

Určeno pro: (pra)rodiče s dětmi od 2 let

Pojďme společně vyrazit na výlet za krásnou přírodou, poznáním, zábavou a hraním do centra ekologických aktivit Sluňákov na lektorovaný program o rostlinách se skřítkem Floriánem. Děti, a vlastně spolu s nimi i rodiče, si užijí nevšední zábavu, rodiče si odpočinou a vzájemně se seznámí.

Program, který na děti na Sluňákově čeká nese název Tajemství skřítka Floriána, ve kterém nás skřítek Florián pozve na sluňákovskou louku. Děti se seznámí s nejznámějšími rostlinnými obyvateli, a dokonce poznají jejich kouzelnou moc. Skřítek Florian nebude jen vyprávět, ale také ukáže, co zajímavého se dá s rostlinami opravdu zažít. S dětmi si vyrobíte jitrocelový sirup, něco si namalujete a nakonec se podíváte do Floriánova domečku, kde si připravíte malé bylinkové pohoštění.

V areálu Sluňákova jsou k dispozici záchody, přebalovací pult, možnost nakoupit v informačním centru. V rámci programu je také možné objednat si objednat si a sníst oběd přímo v areálu Sluňákova. Cena oběda je: dospělí 110 Kč, dětská porce 80 Kč.

Co si vzít s sebou: Program bude probíhat venku v areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví. Proto je důležité mít s sebou dobré vybavení: vhodné oblečení dle počasí, pláštěnka a gumáky pro případ deště, svačina, pití. V případě nepříznivého počasí se programy ruší. Všechny programy jsou uzpůsobeny tak, aby mohly projet i kočárky.

Cena programu: děti od 2 let 120 Kč (za další dítě v rodině starší 2 let 50 Kč), děti do 2 let a doprovod zdarma. Platba v hotovosti na místě.

Kde bude program probíhat: Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s., Skrbeňská 669/70, Horka nad Moravou, 783 35, https://slunakov.cz/

Jak se na akci dostat: 1. zcela po vlastní ose, sraz na Sluňákově před vstupem do Domu přírody v Horce nad Moravou. 2. společná cesta vlakem z Velké Bystřice s přestupem v Olomouci. Odjezd vlaku ze zastávky ve VB je 8.07, ze stanice ve VB 8.11, vlak z Olomouce do Horky odjíždí 8.34.

Kapacita programu: 20 dětí včetně dětí pod 2 roky. Minimální počet přihlášených pro realizaci programu je 10 dětí nad 2 roky.

Lektor: programem nás provede některý z lektorů ze Sluňákova. Kontaktní a doprovázející osoba ze RC o-kruh je Eva Jungová: 608 874 267, o-kruh@email.cz.

Tento web používá cookies k optimalizaci svého běhu a k fungování analytických nástrojů. View more
Souhlasím
Odmítnout