Plstěné panenky

Kdy: pátek 8. prosince 2023 od 17:00 do 19:00.

Určeno pro: všechny, kdo rádi tvoří a učí se něco nového

Kde: v prostorech Rodinného centra o-kruh, Zámecké náměstí 733, Velká Bystřice – růžový domeček, vchod z parku.

Přijďte si vydechnout v často uspěchaném adventním čase, užít si pohodovou atmosféru v kruhu podobně naladěných lidí a hlavně “vypnout” hlavu a užít si tvoření. Vyzkoušet si techniku suchého plstění z ovčí vlny a vytvořit si panenku/vílu/andělku, která může sloužit jako milá ozdoba interiéru nebo třeba i jako osobní talisman.

Plstění je tak krásná činnost, kterou jakmile jednou vyzkoušíte, už se jí nebudete chtít vzdát. To jen vezmete malý chuchvalec ovčího rouna a chvíli do něj pícháte jehlou a pod rukama vám vzniká víla, kulička či zvířátko.

Ovčí vlna je jeden z nejsympatičtějších materiálů, který lidé využívají již od nepaměti. Zpracovává se dvěma způsoby – předením nebo valchováním/plstěním. Dříve se valchovaly především čepice, rukavice a ponožky. Dnes si technikou plstění můžeme vyrobit krásné šperky, talismany, andělky a ozdoby do bytu. Plstění rozlišujeme dvojí – mokré a suché, oba způsoby využívají výjimečných vlastností ovčí vlny. Při mokrém plstění se využívá schopnosti vlny se ve vlhku natahovat a pak v suchu zase smršťovat. Při suchém plstění se chuchvalec rouna propichuje s pomocí plstící jehly. Vlákno ovčí vlny je na povrchu pokryto drobnými šupinkami, které se propichováním plstící jehlou do sebe zaplétají, a rouno se tak zaplstí. Na našem společném setkání v si společně vyzkoušíme techniku suchého plstění.

Cena programu: 150, – Kč za osobu/vyrobenou panenku, v ceně je zahrnut veškerý materiál a pomůcky na práci. Platba v hotovosti na místě. Workshop je spolufinancován z projektu “Pro každého” CZ.03.02.01/00/22_008/0000092

Časová dotace: 120 min

Kapacita kurzu: 12

Lektorka: Mgr. Eva Jungová

Tento web používá cookies k optimalizaci svého běhu a k fungování analytických nástrojů. View more
Souhlasím
Odmítnout