Ohlédnutí za podzimním SWAPem

V sobotu 14. října jsme spolu s T.J. Sokol Velká Bystřice uspořádali podzimní SWAP. Myšlenkou SWAPu, neboli výměného bazárku, je dát věcem, keré já sám již nepotřebuji, ale jsou stále hezké a funkční, šanci, aby dále posloužily. Zkrátka věci nekupovat, a tak i nevytvářet poptávku po stále nové a nové produkci, ale využít věci, které už tu jsou a jsou stále krásné a mohou sloužit.

Věci se na SWAPu neprodávájí, ale tak nějak vyměňují. Donesete, co už Vám neslouží a někdo jiný si to zdarma odnese. A Vy si samozřejmě můžte také odnést zase cokoli jiného, co se Vám naopak zrovna hodí. Sešlo se nám letos před SWAPem opravdu hodně věcí a současně přišlo i v sobotu hodně zájemců, kteří si vybrali něco “nového” na sebe, nebo zajímavou knížku, nebo oblečení a hračky pro děti. Děkujeme, že SWAPy podporujete, že chodíte, a že dáváte věcem šanci na další život!

Letošní podzimní SWAP byl již v pořadí čtvrtým, který jsme takto připravili. První ročník proběhl v březnu roku 2022 a výtěžek z něj i většinu věcí, které nenašli své majitele přímo na místě, jsme tehdy věnovali na pomoc Ukrajině sužované začátkem války. Od dalších ročníků věnujeme nevyzvednuté přebytky také vždy na charitu. Věci vozíme především do Přerova do sbírky Člověk v tísni a do Horky nad Moravou do Skladu pro pěstouňata. Takže vše najde své uplatnění a poslouží.

Již tradičně jsme pro návštěvníky SWAPU měli připravenou také kavárničku plnou domácích dobrot a děti mohly využít žebřiny, kruhy a jiné nářadí v sokolské tělocvně ke hraní, zatímco rodiče vybírali oblečení. Na jaře se těšíme opět na viděnou!

Tento web používá cookies k optimalizaci svého běhu a k fungování analytických nástrojů. View more
Souhlasím
Odmítnout